Zpěváci v síni slávy

Zpěváci

Podívejte se na členy Síně slávy

František Sodoma

je český zpěvák a podnikatel, zahrál si i několik drobných epizodních roliček v několika českých filmech. Jedná se o jednoho z průkopníků české rokenrolové a bigbeatové éry 60. let 20. století, zpěváka skupiny Flamengo a The Matadors. Viktor pochází z umělecké rodiny, tatínek František Viktor Sodoma byl známý český výtvarník, jenž společně se se svojí manželkou Vlastou spoluzakládal pražskou kavárnu Reduta. Odtud se také znal s Jiřím Suchým, který mladému Viktorovi zajistil angažmá v Divadle Semafor. Po úvodním semaforském období nastala éra bigbeatová.

Jirka Bíbr Šimák

nazývaný od roku 1959 přezdívkou Bíbr, protože nosil plnovous, byl jeden z prvních průkopníků afro-americké hudby v tehdejším Československu. Při zakládání kapely George Diesel Band se Jirka soustřeďuje převážně na dvě věci: hledá mladé nadějné muzikanty a chce se vedle časem osvědčených pecek převzatých většinou od amerických interpretů věnovat svým vlastním, autorským, skladbám zpívaným v českém jazyce.

Karel Kahovec

pěvecká hvězda 60. let pokračuje po smrti Petra Nováka se skupinou. George & Beatovens v koncertní činnosti. V programu jsou zařazeny: známé Kahovcovy písničky ze 60.let Paní v černém, Poprava blond holky atd. Rock´n´Roll v původní podobě, písně z období spolupráce s Coutry beatem.

Miki Volek

vlastním jménem Michael Volek (podepisoval se Mickey) (21. května 1943 Uherské Hradiště – 14. srpna 1996 Praha 7) byl rock and rollový zpěvák, kytarista, pianista, skladatel a showman, přezdívaný král českého rokenrolu.

Pavel Bobek

Pavel Bobek se narodil 16.září 1937 v Praze, po gymnáziu studoval v letech 1955-1961 na Fakultě architektury a pozemního stavitelství ČVUT. Stejně jako všichni jeho vrstevníci propadl rokenrolu, začal zpívat s fakultní skupinou FAPS, později působil v tzv Studiu bigbeatové hudby a v roce 1959 v divadle Paravan.

Pavel Sedláček

je rockový zpěvák a skladatel, spolu s Miki Volkem se jedná o průkopníka rokenrolového a bigbeatového zpěvu v bývalém Československu.

Pepa Pilař

Koncem padesátých let založil Pepa Pilař rock´n´rollovou kapelu The Teenagers, se kterou začal hrát a zpívat hudbu svých idolů. Prvním velkým úspěchem bylo vystoupení v pražské Lucerně (1963). Tato idyla skončila vojenskou službou a beatlemanií. Pepa Pilař rock´n´roll nikdy neopustil, i když se to v Čechách nenosilo, a dřívější rockeři zkoušeli své štěstí se střídavými úspěchy v pop music.

Pete Kaplan

Petr Kaplan nebo Pete Kaplan (16. června 1940 Ostrava − 26. srpna 2007 Praha) byl český zpěvák a doprovodný kytarista. Svou první skupinu s názvem Samuel's Band (nebo zkráceně jen Samuels) založil v roce 1958. Ve skupině s ním rovněž hrál i baskytarista Pavel Chrastina, se kterým později opět spolupracoval.

Petr Janda

je český rockový zpěvák, skladatel, kytarista, majitel nahrávacího studia a vydavatelství. Petr Janda je dlouholetým frontmanem skupiny Olympic, pro kterou složil mnoho hitů; je jednou z největších legend v historii české populární hudby.

Tomislav Vašíček

jeden ze zakladatelů rokenrolu u nás, vstoupil předloni do české rokenrolové síně slávy. A vloni podruhé, i s celou kapelou Sputnici, jejímž byl zpěvákem a lídrem. Po roce 1968 však před slávou dostala přednost svoboda. V rakouské emigraci se etabloval jako špičkový expert u společnosti IBM.

Tony Škrášek

Rock And Roll Gang se zpěvákem Tony Škráškem je uskupení hudebníků, kteří stáli u zrodu českého rokenrolu a postupně hráli v řadě rokenrolových a bluesovych kapel. Mají za sebou stovky akcí v ČR i v zahraničí. Koncertovali i v Ruzyňské věznici. Hrají klasický repertoár i vlastní skladby.

Viktor Sodoma

je český zpěvák a podnikatel, zahrál si i několik drobných epizodních roliček v několika českých filmech. Jedná se o jednoho z průkopníků české rokenrolové a bigbeatové éry 60. let 20. století, zpěváka skupiny Flamengo a The Matadors.