Skupiny v síni slávy

Skupiny

Podívejte se na členy Síně slávy

Cadillac

Rock´n´rollová skupina Cadillac vznikla v roce 1981 spojením hudebníků, kteří s tímto žánrem začínali svou hudební kariéru v šedesátých letech. Během 70. až 80. let působili v různých hudebních souborech a posléze po oslovení zpěváka Pavla Sedláčka, vznikla skupina GRAM.

George & Beatovens

George and Beatovens je česká beatová a později rocková skupina vzniklá v 60. letech, spojená hlavně se jménem Petra Nováka. Kapela od svého založení několikrát zanikla a byla znovu obnovena, a účinkovala i pod zkráceným označením G+B nebo G & B. Dnes v ní působí například Karel Kahovec a Viktor Sodoma.

Mefisto

Mefisto je první skupina, která přešla z bigbeatové scény na scénu malého hudebního divadla, nejdříve to byla Laterna magika a koncem roku 1965 začalo Mefisto účinkovat v Divadle Rokoko, posléze v divadle Semafor. V divadle doprovázelo zpěváky a v rámci angažmá jezdila skupina jako doprovod po republice s různými programy i vlastními koncerty.

The Fireballs

Kapela The Fireballs vznikla na sklonku roku 2001 v Brně. Do roku 2016 máme za sebou více než osm set vystoupení po České republice i v zahraničí.Repertoár tvoří zejména skladby z období klasického rock'n'rollu s přesahem do rhythm'n'blues a jump swingu, tj. cca z let 1950-1962.